Program

Június 12. péntek

10.00-18.00 • kamaraterem - Versenyfilmek vetítése (részletes vetítési rend)

18.00 • nagyterem - Ünnepi megnyitó

18.30 • aula - Állófogadás

19.00-22.00 • kamaraterem - Versenyfilmek vetítése (részletes vetítési rend)



Június 13. szombat

9.00-12.00 • kamaraterem - Versenyfilmek vetítése (részletes vetítési rend)

11.00-11.30 • aula - Filmzeneszerzői workshop

12.00 • nagyterem - A tolonc (1914) - az első magyar némafilm

13.00 • nagyterem - Díjkiosztó gála

15.00-21.00 • kamaraterem - Versenyfilmek vetítése (részletes vetítési rend)



RÉSZLETES VETÍTÉSI REND:

Június 12. péntek, 10.00-18.00

10.02 Bicsák Boglárka: Arcok (dokumentumfilm)
10.03 Molnár Petra: Átmenet (kisjátékfilm)
10.08 Stekovics Kata: Evelin (kisjátékfilm)
10.09 Temesvári-Tóth Adrienn: Magyar farkas (dokumentumfilm)
11.02 Feiner Janka: Egy nap (kisjátékfilm)
11.03 Eichner Hanna: Egyenlő (dokumentumfilm)
11.32 Stekovics Kata: Kontraszt (kisjátékfilm)
11.34 Telin Telekommunikációs Kft.: Karácsony van! Mi újság? (kisjátékfilm)
12.01 LátványMűvek Magyarország: The Indiscman (némafilm)
12.23 Stekovics Kata: Városliget (dokumentumfilm)
12.25 Hantos András, Nagy Gyula: Zártosztály (kisjátékfilm)
13.42 Zajti Ferenc: Visegrádi építésztábor 2014. (dokumentumfilm)
14.01 Fehér János György: Panoráma: (kisjátékfilm)
14.04 Horváth Martin: A sötétség árnyékában (kisjátékfilm)
14.07 TÁJRAJZ Bt. / Buella Mónika: Ember nélkül nincs táj (dokumentumfilm)
15.15 Helstáb Martin: Az egér, aki egér akart lenni (némafilm)
15.23 Debreceni Mozgóképkultúra Alapítvány: A köröstárkányi mészárlás (dokumentumfilm)
16.16 Molnár Petra: Cicc (kisjátékfilm)
16.18 Telin Telekommunikációs Kft.: Nekem Szülőhazám! – Radnóti (dokumentumfilm)
16.30 Sipos Ferenc: Óvatos légy azzal a fejszével Jenő (kisjátékfilm)
16.40 Boros Ferenc, Horváth Zoltán, Kozma Gábor: A GYÁRÉPÍTŐ (dokumentumfilm)


Június 12. péntek, 19.00-22.00

19.02 Bolyai Filmműhely: Beautiful Days (kisjátékfilm)
19.04 Ozsvár Andrea: A szeretet teremtő ereje (dokumentumfilm)
19.38 Horváth Szabolcs: Dominó elv (kisjátékfilm)
19.45 Bolyai Filmműhely: Legfontosabb hogy összetartsunk (dokumentumfilm)
19.55 Szirmai Márton: Az Expedíció (kisjátékfilm)
20.06 Szitnyai Jenő (RegioFilm Stúdió): Magyar Zarándokút I.rész (dokumentumfilm)
20.56 Váncsa Gábor: Álomkatona (kisjátékfilm)
21.04 Szitnyai Jenő (RegioFilm Stúdió): Magyar Zarándokút II.rész (dokumentumfilm)


Június 13. szombat, 09.00-12.00

09.02 Debrecen Televízió: Keresztfához megyek 4. rész (dokumentumfilm)
09.28 Hutanu Emil: Tükörszilánkok (kisjátékfilm)
09.53 Nagy Róbert: Galeta kertje (dokumentumfilm)
10.37 Debrecen Televízió: Kossuth papja (kisjátékfilm)
11.33 Chilton Flóra – Eichner Hanna: Smaragdfalva (dokumentumfilm)


Június 13. szombat, 15.00-21.00

15.02 Tamás Gergő: Példaérték (dokumentumfilm)
15.06 László Gábor: Ez volt a sorsom (dokumentumfilm)
15.33 Juhász Dorottya: A helyzet kulcsa (kisjátékfilm)
15.35 Karácsony Péter: Sült kacsa (kisjátékfilm)
15.52 Hajnal Gergely: „Mert hét életem van, ebből öt ment el…” (dokumentumfilm)
16.16 Mészáros T. László: A koncert (kisjátékfilm)
16.20 Kemény Eszter: Zserbó (kisjátékfilm)
16.37 Sipos Ferenc: Salvador Dali nyomasztó álma (kisjátékfilm)
16.40 Domán Dániel: Anna (dokumentumfilm)
16.53 Zajti Ferenc: Szeptember katonája (dokumentumfilm)
17.28 Chilton Flóra: Flashback (kisjátékfilm)
17.31 Mozsár Eszter, Zalaegerszegi Televízió: Zöld út a jövőbe (dokumentumfilm)
17.36 Bolyai Filmműhely: Álmodd le a csillagokat (kisjátékfilm)
17.43 Bán Balázs: Green Belt (némafilm)
17.44 Bicsák Boglárka: Ave Maria (dokumentumfilm)
17.46 Farkas Péter - Keresztúri Ferenc: Erdők alján-vizek mélyén... (dokumentumfilm)
18.14 Váncsa Gábor: Silence (kisjátékfilm)
18.23 Lenti TV Kft.: Zalai lakodalmas ételek (dokumentumfilm)
18.44 Szirmai Márton: Nem tudhatom (dokumentumfilm)
18.50 Bolyai Filmműhely: Over the hills and far away (kisjátékfilm)
18.52 Kárpáti Kinga: Út (kisjátékfilm)
18.54 Halas TV: A Halasi Csipke: érték, szépség 1902 óta (dokumentumfilm)
19.21 Debrecen Televízió: Isten embere I. (dokumentumfilm)
19.49 Kovács Dorottya: Flashlight (kisjátékfilm)
19.52 Csubrilo Zoltán: Újrakezdés (dokumentumfilm)
20.32 Varga Árpád Zsolt: Sorsunk Van (némafilm)
20.40 Bicsák Boglárka: XXX (dokumentumfilm)
20.41 Kiss Gergely: Tájház - múltidéző hagyaték (dokumentumfilm)
20.51 Magyar Péter: Einstand (kisjátékfilm)
20.58 Piroska Luca: Juggler (kisjátékfilm)

A TOLONC (1914)

Exkluzív filmbemutató 2015. június 13-án délben, közvetlenül a II. Savaria Filmszemle díjkiosztó gálája előtt. A vetítésre jegyek igényelhetők személyesen a Szombathelyi Televízióban (Géfin Gyula u. 22.). A többi vetítés és program belépőjegy nélkül látogatható.

A tolonc igazi filmkincs, a magyar filmtörténet egyik legfontosabb korai filmje, Kertész Mihály Oscar-díjas rendező egyik első rendezése, a  főszerepekben olyan neves színészekkel, mint Jászai Mari (akinek ez az egyetlen fennmaradt mozgóképes alakítása), Berky Lili és a később Hollywoodban is  híressé vált Várkonyi Mihály.

HELYSZÍN:

moziAGORA-SAVARIA FILMSZÍNHÁZ
9700 Szombathely, Mártírok tere 1.
+36 94 509 641
info@agora-savaria.hu

SZERVEZÉS:

Szombathelyi MédiaközpontSZOMBATHELYI MÉDIAKÖZPONT
9700 Szombathely, Géfin Gyula u. 22.
+36 94 325 525
savariafilmszemle@gmail.com

PARTNEREK, TÁMOGATÓK:

partnerek tamogatok
Az oldal tetejére